30/9/12

Τέλος τα φιλικά...έρχονται τα θηλυκά!

Αν όλα πάνε καλά με την κλήρωση της Γ' Εθνικής,που είναι προγραμματισμένη για μεθαύριο Τρίτη και δεν έχουμε κάποιο απρόοπτο(ποτέ δεν ξέρεις,στην Ελλάδα ζούμε),τότε το χθεσινό φιλικό με τη Δόξα Ν.Μανωλάδας(Δ' Εθνική) ήταν το τελευταίο τεστ προετοιμασίας για την ομάδα μας.Το ματς έληξε ισόπαλο 1-1 κι όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο της Μανωλάδας απήλαυσαν ένα πραγματικά όμορφο παιχνίδι.Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 24',ωστόσο ο Πανηλειακός ισοφάρισε με γκολ του,πολύ καλού και χθες,Φράγκου στο 61ο λεπτό!Ο Φράγκος είχε και δοκάρι με το "καλημέρα" στο ματς και συγκεκριμένα στο 6ο λεπτό.Το β' ημίχρονο ανήκε αποκλειστικά στην ομάδα μας,που έχασε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ.
    Ο Στ.Γιαννακόπουλος έδωσε χρόνο σε αρκετούς παίκτες,για ένα ακόμη ματς,αν και φάνηκε ουσιαστικά να έχει καταλήξει σε έναν βασικό κορμό παικτών.Πάντως,να επισημάνουμε ότι ο κόουτς δεν είχε για ένα ακόμη φιλικό,διαθέσιμους τους Καραχάλιο,Ντραγκόλοφ και Βλαχόπουλο,οι οποίοι είχαν δείξει στα πρώτα ματς εξαιρετικά στοιχεία και χρησιμοποιούνταν στο βασικό σχήμα.Συγκεκριμένα χθες χρησιμοποιήθηκαν οι Μπρόκος, Κουλός, Σαραμαντάς, Κολόκας, Κολοβός, Πέτρου, Μήτρου, Φράγκος, Σαλαπάτας, Κατσαρός, Παναγόπουλος, Αθανασόπουλος, Λούγκος,Γκρίλλας,Σταματέας, Νομικός,Μπιταξής,Σωτηρόπουλος,Ντάλλας και Δημόπουλος.
    ...Και τώρα ας πάμε σε κάτι διαφορετικό,πιο χαλαρό,πρωτότυπο και σίγουρα ευχάριστο για τον Πυργιώτικο ανδρικό πληθυσμό.Όπως γνωστοποιήθηκε με δελτίο τύπου από τη διοίκηση της ομάδας μας,το Σάββατο 6 Οκτωβρίου και ώρα 8.00 μ.μ.,θα πραγματοποιηθεί στο Λάτσειο Δημοτικό Μέγαρο(2ος όροφος) η επίσημη παρουσίαση του Πανηλειακού 2012-13 καθώς επίσης και της νέας φανέλας!Στην βραδιά αυτή θα παρευρεθούν και έξι διάσημα ''καυτά'' μοντέλα της πασαρέλας (Σ.Γιαμπουρά, Ε.Πατρικαρέα, Δ.Βλεπάκη, Μ.Καλαγκμπόρ,Κ.Πρασσά και Έ.Σκαφίδα) που θα επιδείξουν...μόδα!Τα υπόλοιπα από κοντά,καθώς οι εκπλήξεις δε θα σταματήσουν εκεί..!Πάντως,οι αιθέριες υπάρξεις θα βρίσκονται στον Πύργο από νωρίς το μεσημέρι,οπότε κάντε καμια βόλτα,κάπου θα τις πετύχετε!