12/9/12

Oυσιαστικός ο Πανηλειακός(1-0 τον Παναιγιάλειο)-Αύριο πάει Βάρδα,την Κυριακή έρχεται ο Παναιτωλικός!

ΔΕΙΤΕ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΟ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ:
    Μια ακόμη φιλική νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μας,που επιβλήθηκε με το ''φτωχό'' -μεν- 1-0 του Παναιγιαλείου.Το παιχνίδι ουσιαστικά μοιράστηκε.Το πρώτο ημίχρονο άνηκε σε εμάς,το δεύτερο ήταν καλύτερο για την ομάδα του Αιγίου.Ωστόσο ήταν θετικό το ότι κερδίσαμε και καταφέραμε να περιορίσουμε κατά πολύ τον Παναιγιάλειο,ο οποίος είναι εκ των φαβορί για την άνοδο φέτος(έχει κερδίσει μάλιστα τη Γλυφάδα και έχει φέρει ισοπαλία με την Παναχαική,σε φιλικές αναμετρήσεις).Το μοναδικό γκολ του αγώνα,και το νικητήριο για τον Πανηλειακό μας,πέτυχε στο 20ό λεπτό ο Φώτης Παναγόπουλος με πολύ όμορφο σουτ μέσα από την περιοχή έπειτα από ωραία κάθετη πάσα του Βλαχόπουλου.Να τονίσουμε ότι έλειπαν από τον σημερινό αγώνα τρεις βασικοί παίκτες μας λόγω μικροτραυματισμών και συγκεκριμένα οι Κολοβός,Σωτηρόπουλος και Πέτρου.Η αρχική σύνθεση της ομάδας μας ήταν η εξής:Αθανασόπουλος, Κουλός, Λούγκος, Κολόκας, Σταματέας, Κοτσόκολος, Σαλαπάτας, Ντάλλας, Παναγόπουλος, Βλαχόπουλος, Ντραγκόλοφ.Ενώ στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Φράγκος, Κατσαρός, Μπιταξής, Μήτρου, Τζουμάκας, Νομικός, Σαραμαντάς, Οικονομόπουλος.
    Επόμενη φιλική αναμέτρηση του Πανηλειακού είναι αύριο στη Βάρδα(.ωρα 5.30 μ.μ.) απέναντι στον τοπικό ΠΑΟΒ,που φέτος έχει στόχο την άνοδο στη Δ' Εθνική!Στο συγκεκριμένο ματς θα παίξουν όσοι δεν αγωνίστηκαν σήμερα ή δεν είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής.
    Βέβαια,ο αγώνας που δεσπόζει είναι προγραμματισμένος για την Κυριακή στο Δημ.Στάδ.Πύργου,απέναντι στον Παναιτωλικό,ο οποίος πέρυσι υποβιβάστηκε από τη Superleague και φέτος έχει ως στόχο την επάνοδο στην πρώτη τη τάξει κατηγορία της χώρας μας.Περισσότερα για το συγκεκριμένο αγώνα...προσεχώς!